Dažādības kompass 2023: dati, fakti, viedokļi

2023. gada 10. janvāris

10:00

Lai gan par vienlīdzību iestājās jau Aristotelis, kā arī daudzi viņa domubiedri un sekotāji, šis jautājums joprojām ir nevienas vien pasaules valsts izaicinājumu saraksta augšgalā, jo diskriminācija negatīvi ietekmē dažādu sabiedrības grupu dzīves kvalitāti. Kā izriet no Dažādības kompasa 2023 datiem, arī Latvija šajā gadījumā nav izņēmums, jo atšķirīgu attieksmi darba vidē piedzīvo dažādi cilvēki. Viens no tās galvenajiem cēloņiem ir izpratnes trūkums sabiedrībā par to, uz kādām tieši situācijām ir attiecināms termins “diskriminācija”, turklāt tas ir novērojams arī diskriminācijai visvairāk pakļautajās grupās – liela daļa to pārstāvju ir pieņēmuši šo situāciju kā pašsaprotamu un ir iemācījušies tai pielāgoties.

Ar ko tas īsti ir saistīts? Cik iekļaujoša ir darba vide Latvijā un kādu sabiedrības grupu pārstāvji tai ir pakļauti visvairāk? Kādi ir būtiskākie iekļaujošas darba vides izveidi bremzējoši faktori Latvijā un kam ir jāuzņemas atbildība par to novēršanu? Ko mēs diskriminācijas mazināšanas jomā varam mācīties no citu valstu pieredzes?

Aktuāli dati, reāli fakti, kā arī vērtīgi ekspertu viedokļi par šiem un daudziem citiem jautājumiem izskanēs jau šā gada 10.janvārī plkst. 10.00-13.00 tiešsaistes konferencē “Dažādības kompass 2023“, kurai ikviens interesents varēs sekot līdzi:

Paraudzīties uz iepriekšminētajiem jautājumiem no dažādiem skatu punktiem centīsimies kopā ar dažādu jomu ekspertiem, sabiedrības grupu pārstāvjiem un darba devējiem.

Tiešsaistes konferences "Dažādības kompass 2023" afiša, kurā ietverta informācija par pasākuma organizatoriem, norises laiku, kā arī kanāliem, kuros to varēs vērot. To papildina zīmējums, kurā sieviete un vīrietis sēž pie galda un diskutē.

“Dažādības kompass 2023” – visaptverošs pētījums par aktuālo situāciju diskriminācijas jomā Latvijas darba vidē, kurā tiek izzināts dažādu sociālo grupu, tostarp darba devēju, darba ņēmēju un pretdiskriminācijas ekspertu, viedoklis par diskriminācijas cēloņiem, riskiem, izaicinājumiem un risinājumiem. To īsteno SIF sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Kantar” un InCSR.

Saistītie resursi

Izglītības loma iekļaujošas darba vides un sabiedrības izveidē

Pievienošanas datums

21.02.2023

Tēma:

Dažādības vadība

Dažādības neizmantotais potenciāls: kas, kā un kāpēc?!

Pievienošanas datums

21.02.2023

Tēma:

Dažādības vadība

Dažādības kompass 2023: dati un fakti

Pievienošanas datums

10.01.2023

Tēma:

Dažādības vadība