Darbaspēka ekspluatācijas un cilvēku tirdzniecības novēršana vietējās piegādes ķēdēs

2020. gada 26. novembris

11:00

Darbaspēka ekspluatācija ir modernās verdzības paveids, par ko bieži nerunā. Taču tas nenozīmē ka tā neeksistē. Pieredze rāda, ka cilvēktirdzniecības riski ir sastopami jebkurā nozarē, bet īpaši – būvniecībā, telpu uzkopšanā un ēdināšanā.

Uzņēmumi bieži pat nenojauš, ka to piegādes ķēdēs kas tāds notiek, jo šīs ķēdes mēdz būt ļoti komplicētas – visi ražošanas procesi tajās nav pārredzami. Piemēram, mazkvalificēti viesstrādnieki nereti tiek nodarbināti, izmantojot apakšuzņēmējus, personāla atlases uzņēmumus u.tml. Tāpēc jautājums – kā novērtēt un novērst cilvēktirdzniecības riskus piegādes ķēdēs, kļūst aizvien aktuālāks.

Dažādu nacionalitāšu strādnieku brigāde veic ceļa remontdarbus.

Lai noskaidrotu, kāda ir uzņēmējdarbības loma darbaspēka ekspluatācijas novēršanā, aicinām jūs šā gada 26. novembrī laikā no plkst. 11.00 līdz 13.00 apmeklēt vebināru “Dabaspēka ekspluatācijas un cilvēku tirdzniecības novēršana vietējās piegādes ķēdēs”. Par aktuālajām tendencēm darba ekspluatācijas jomā diskutēs dažādu jomu pārstāvji no Briseles, Dānijas, Lielbritānijas, Somijas u.c., tostarp “SCHWENK Latvija” Personāla un administrācijas direktore Linda Šedlere.

Vebināra darba valoda ir angļu. Dalība tajā ir bez maksas.

Plašāka informācija par vebināru un tā programmu, kā arī dalībnieku reģistrācijas anketa pieejama šeit.

Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai par cilvēktirdzniecības jautājumiem Latvijā iespējams sekot līdzi Facebook: @cilvektirdznieciba.lv!

_____

Pasākums tiek īstenots FLOW projekta “Nelikumīgu līdzekļu plūsmu un upuru atklāšanas sarežģījumi darba ekspluatācijas gadījumos” ietvaros, kurā partnerību veido Noziedzības novēršanas un kontroles Eiropas institūts pie Apvienotajām Nācijām (HEUNI) no Somijas, Demokrātijas studiju centrs (Bulgārija), Tartu Universitāte (Igaunija) un Latvijas Republikas Iekšlietu ministrija.

Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības Iekšējās drošības fonda (ISF-Police).