Darba devēji aicināti piedalīties tiešsaistes seminārā “Pieredze ceļā uz atvērtību”

2021. gada 13. jūlijs

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar nodibinājumu “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” aicina darba devējus un citus interesentus šī gada 13. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 17.00 piedalīties “Skatu Punkti” seminārā. Pasākuma laikā būs iespējams smelties Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras un Valsts Probācijas dienestapieredzi un zināšanas par dažādības aspektu ieviešanu darba vidē. Seminārs norisināsies tiešsaistē platformā “Zoom” un tiks translēts Sabiedrības integrācijas fonda Facebook lapā. Pieteikties semināram iespējams šeit.

“Aizvadītais gads radījis dažādus izaicinājumus un mainījis veidus, kā ikdienas darbs tiek organizēts. Pieredze rāda, ka visveiksmīgāk krīzes situācijām ir pielāgojušies tie darba devēji, kas dažādības vadības principus ieviesuši jau iepriekš – nozares līderu darbība ir orientēta uz klientu dažādību, organizācijas iekšienē tiek nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas, sniegti atbalsta pasākumi darbiniekiem, kā arī veicināta iekļaujoša un droša darba vide. Dažādība ir resurss un virzītājspēks jebkuras organizācijas attīstībai, tāpēc aicinām visus pievienoties semināram un uzzināt vairāk, kā dažādības vadības idejas ieviest dzīvē,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Semināra laikā Centrālās finanšu un līgumu aģentūras personāla speciāliste Daiga Vaivode sniegs priekšstatu par veidiem, kā panākt, ka organizācijas saturiskajos un tehniskajos attīstības dokumentos ir ietverti dažādības vadības aspekti.

Valsts Probācijas dienesta Darbības analīzes un attīstības departamenta vadītājs Imants Jurevicius pastāstīs par katra komandas locekļa individuālo lomu organizācijas mērķu sasniegšanā, kā arī motivāciju, kādēļ ir vērts izprast dažādības vadību.

Savukārt no šī gada augusta “Skatu Punktu” mācības turpinās īstenot Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts. Tā vadītāja Dace Helmane iepazīstinās pasākuma dalībniekus par iespēju piedalīties mācībās “Skatu Punkti” 2021. gadā.

Pasākumu moderēs eksperte dažādības vadības jautājumos Rasma Pīpiķe, un tā laikā aicinām iesaistīties diskusijā. Seminārā piedalīties aicināts ikviens darba devējs un interesents, kam ir aktuāli dažādības vadības prakšu, tajā skaitā vides un procesu pieejamības, dzimumu līdztiesības un pretdiskriminācijas, jautājumi darba vidē un sabiedrībā kopumā.

Mācības “Skatu Punkti: Cieņa” darba devēju darbiniekiem un “Skatu Punkti: Ieguvumi” augstākā līmeņa vadītājiem tiek rīkotas projekta “Dažādības veicināšana” ietvaros, kā mērķis ir veicināt sociālās atstumtības un diskriminācijas riskiem pakļauto personu nodarbinātību un sociālekonomisko iekļaušanos, vienlaikus sekmējot sabiedrības informētību un vispārējo izpratni par diskriminācijas novēršanu un iekļaujošu sabiedrību.

Mācības visā Latvijas teritorijā tiek organizētas jau ceturto gadu un  to ietvaros kopā jau piedalījušies  vairāk kā 600 darba devēju pārstāvji. Interesentus aicinām sekot līdzi jaunumiem par gaidāmajām apmācībām: www.skatupunkti.lv.Apmācības “Skatu Punkti” un izglītojoši pasākumi par sociālās atstumtības un diskriminācijas novēršanas jautājumiem tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.