Atbildīga biznesa nedēļā pievērsīsies darbinieku labsajūtas veicināšanai

2018. gada 06. jūnijs

No 11. līdz 14. jūnijam Latvijā noritēs ikgadējā Atbildīga biznesa nedēļa, kuras laikā noritēs vairāki pasākumi par tēmām, kas saistītas ar ilgtspējīgu uzņēmuma attīstību. Šī gada fokusā būs darbinieku labsajūta.

“Mēs redzam, ka gadu no gada pieaug to darbinieku skaits, kas darba vidē saskaras ar profesionālo izdegšanu. Tā dēļ zūd efektivitāte – no vienas puses darbinieki strādā garas darba stundas, bet rezultātu nav. Attiecīgi runa nav tikai par sabiedrības emocionālu un fizisko labsajūtu, bet arī biznesa vides konkurētspēju kopumā. Tieši tamdēļ šogad rosināsim gan darba devējus, gan darba ņēmējus daudz atklātāk runāt par šo problemātiku,” uzsver Atbildīgas biznesa nedēļas rīkotāja, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

Atbildīgas biznesa nedēļas atklāšanas dienā, 11. jūnijā, plkst. 11.30 Berga bazārā norisināsies preses konference, kuras laikā prezentēs pētījumu par darbinieku profesionālo izdegšanu. Vienlaikus ar pētījuma prezentāciju tiks atklāta arī izstāde “Izdeg-Tie”. Tās ietvaros būs redzami sabiedrībā zināmu cilvēku stāsti par pieredzi, cīnoties ar izdegšanas pazīmēm. Izstādes tapšanā piedalījusies supermodele Gita Lapiņa, žurnālists Jānis Domburs, šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs un citi.

13. jūnijā norisināsies Atbildīgu ideju tirgus, kurā dažādu nozaru pārstāvji dalīsies ar labās prakses idejām. Pasākums notiks no plkst. 9.30 līdz plkst. 13.30. koprades telpā “Teikums” (adrese: Gustava Zemgala gatve 78). Tā laikā labklājības ministrs Jānis Reirs sveiks arī statusa “Ģimenei draudzīgs komersants” ieguvējus. Pēdējā dienā, 14. jūnijā, paredzētas divas aktivitātes. No plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00 “Hotel Bergs” pasākumā “Bizness tiekas ar valsti” uzņēmējiem būs iespēja aci pret aci satikties un uzdot jautājumus finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, labklājības ministram Jānim Reiram, attīstības finanšu institūcijas “Altum” valdes priekšsēdētājam Reinim Bērziņam, Valsts ieņēmumu dienesta vadībai un citiem. Arī šogad Atbildīga biznesa nedēļa noslēgsies ar šī gada Ilgtspējas indeksa rezultātu paziņošanu. Pasākuma sākums paredzēts plkst. 18.00 Melngalvju namā.