Ar Latvijā pirmo Instagram seriālu atklās Atbildīga biznesa nedēļu 2020

2020. gada 05. jūnijs

Neraugoties uz straujo tehnoloģiju attīstību, kas nodrošina teju neierobežotas socializēšanās iespējas, dažādu jomu eksperti norāda, ka pasauli pārņem vientulības epidēmija. Ar mērķi pievērst šim jautājumam pastiprinātu sabiedrības uzmanību, ir izveidots unikāls projekts – Latvijā pirmais Instagram seriāls “Fasāde” – ar kuru pirmdien, 8.jūnijā, tiks atklāta ikgadējā Atbildīga biznesa nedēļa.

“Digitālās tehnoloģijas padarījušas savstarpējo komunikāciju pieejamāku un intensīvāku, bet cilvēkus – izolētākus un vientuļākus. Seriālam “Fasāde” kā platforma izvēlēti sociālie tīkli, kur visretāk atzīstamies vientulībā, bet visbiežāk tādi jūtamies. Minūti garie stāsti ielūkojas piecu varoņu dzīvēs aiz “fasādes”, kas būtiski atšķiras no krāsainā attēla, kas tiek demonstrēts publiski,” Latvijā pirmā Instagram seriāla nianses atklāj tā režisore Adriāna Roze.

Seriāla pirmajā sērijā galvenā varoņa lomā iejutīsies Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs.

“Vientulība tiek uzskatīta par kaut ko ļoti intīmu. Cilvēki mēdz slēpt vientulību un par to nerunāt. Es neesmu dzirdējis nevienu paziņu atzīstam – man ir ļoti vientuļi. Savās lomās esmu daudz saskāries ar vientulības tēmu. Visbiežāk, kad manam tēlam pret sevi ir uzlikti pārāk augsti kritēriji. Atdodoties šādā stāvoklī, tu vairs nedzīvo savu dzīvi, bet visu laiku esi samežģīts – vientuļš, “ teic aktieris.

Piecu sēriju garajā seriālā lomās iejutīsies arī tādi aktieri kā Anta Aizupe, Marija Linarte, Juris Strenga un Laura Šteina. Tā pirmizrāde paredzēta Atbildīgas biznesa nedēļā, kas šogad norisināsies laikā no 8. līdz 12. jūnijam. Ikviens interesents šo seriālu varēs vērot sociālā tīkla Instagram sadaļā “IGTV”.

Jānorāda, ka saskaņā ar Eiropas Komisijas pērn veikto pētījumu, 7% jeb 30 miljoni pieaugušo eiropiešu regulāri jūtas vientuļi. Savukārt 18% (75 miljoni cilvēku) atzīst, ka jūtas sociāli izolēti.

“Vientulība kā centrālā šā gada Atbildīgas biznesa nedēļas tēma tika izvēlēta, jo modernajā pasaulē palielinās to cilvēku skaits, kuri jūtas vientuļi, lai gan ikdienā, tostarp darbā, daudz laika pavada līdzcilvēku sabiedrībā. Pētījumi rāda, ka šādiem cilvēkiem ir sliktāka imunitāte, augstāki depresijas, sirds un asinsvadu slimību riski, kā arī zemāka motivācija. Tādējādi vientulība ne tikai saīsina viņu dzīves ilgumu, bet arī negatīvi ietekmē produktivitāti un kavē lēmumu pieņemšanu,” uzsver Atbildīgas biznesa nedēļas organizatore un Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta vadītāja Dace Helmane.

Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros izpratni par ilgtspēju palīdz veicināt Swedbank, Latvenergo un Eco Baltia grupa.

Saite uz seriālu “Fasāde” sociālajā tīklā Instagram: @serialsfasade