Aicina jauniešus pieteikties dalībai ilgtspējīgu biznesa ideju hakatonā “TO BE”

2022. gada 01. septembris

Ar mērķi atbalstīt drosmīgus, uz ilgtspējīgu attīstību orientētus jauniešus un pierādīt, ka noteiktā laika posmā ir iespējams radīt oriģinālas un inovatīvas biznesa idejas, Biznesa augstskola “Turība” sadarbībā ar tās Biznesa inkubatoru un Korporatīvās ilgtspējas un attīstības institūtu aicina skolēnus un studentus vecumā no 16 līdz 25 gadiem pieteikties dalībai ilgtspējīgu biznesa ideju hakatonā “TO BE”, kas norisināsies šā gada 7. un 8.oktobrī. Tā dalībnieki ne vien ģenerēs jaunas idejas, bet arī sacentīsies par 4000 eiro vērtu balvu fondu.

Jauniešu dalība hakatonā paredzēta komandās pa trim dalībniekiem katrā. Pasākuma pirmajā dienā tām 24 stundu laikā būs jāizstrādā ilgtspējīga biznesa idejas vai risinājumi uzņēmumu dotajām ar ilgtspēju saistītām problēmsituācijām. Savukārt otrajā dienā paredzētas komandu prezentācijas žūrijas komisijai, kuru veidos konkursa organizatoru pārstāvji un uzņēmēji.

“Dzīvē jebkura iespēja ir jāizmanto, jo bieži vien mūsu galvenā panākumu atslēga ir būt pareizā vietā un laikā. Šis konkurss ir lieliska iespēja konkursa dalībniekiem, darbojoties radošā vidē, īsā laikā pierādīt savas ambīcijas, turklāt ne vien žūrijai un citiem jauniešiem, bet arī mentoriem un uzņēmējiem, starp kuriem var būt gan viņu nākotnes darba devēji, gan arī partneri,” skaidro Biznesa augstskolas “Turība” Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Pieteikt savu dalību hakatonā komandas var līdz šā gada 23.septembrim, nosūtot uz e-pastu bi@turiba.lv aizpildītu pieteikuma anketu un “motivācijas vēstuli”, kas var tikt veidota dažādos formātos (video, prezentācija, vēstule u.tml.). No visiem pieteikumiem dalībai konkursā tiks atlasītas 15 līdz 20 komandas.

“Frāze “mūsu nākotne ir jauniešu rokās” šodien vairs nav tikai tēlains izteiciens, bet gan fakts, jo pusi pasaules iedzīvotāju veido cilvēki, kuri jaunāki par 30 gadiem. Turklāt dažādi starptautiskie pētījumi rāda, ka jaunieši aktīvāk izmanto modernās tehnoloģijas un ir gatavāki inovācijām, kas ir vitāli svarīgs nosacījums būtisku pārmaiņu īstenošanai. Man ir prieks, ka šis hakatons būs vērsts ne tikai uz oriģināliem risinājumiem dažādiem aktuāliem izaicinājumiem, bet arī uz biznesa ideju ģenerēšanu, jo tieši jauniešu uzņēmējdarbības prasmes var veicināt ekonomiku un sabiedrības attīstību, kā arī sekmēt jaunās paaudzes nodarbinātību,” uzsver Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

Ilgtspējīgu biznesa ideju hakatons “TO BE” norisināsies tiešsaistē (augstskolas Webex Cisco lietojumprogrammā) vai klātienē (augstskolas Biznesa inkubatora telpās Graudu ielā 68A, Rīgā) atbilstoši tā brīža spēkā esošajiem valstī noteiktajiem epidemioloģiskiem drošības un pulcēšanās noteikumiem.

Balvu fondu nodrošina pasākuma lieldraugi – transporta un loģistikas uzņēmums “Miandum” un poligrāfijas grupa “Mūkusala”.