Aicina izvirzīt pretendentus gada balvai vides aizsardzībā “Zaļā izcilība 2022”

2022. gada 11. aprīlis

Turpinot pirms septiņiem gadiem aizsākto tradīciju, Valsts vides dienests (VVD) arī šogad aicina nozares profesionālās organizācijas izvirzīt pretendentus – uzņēmumus un valsts, kā arī pašvaldību iestādes, kurām vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošana padodas ne tikai labi, bet arī izcili, – gada balvai vides aizsardzībā “Zaļā izcilība 2022”. Pirmo reizi organizācijas šai balvai var pieteikties arī pašas. Tiesa, šajā gadījumā tās nesaņems papildu punktus, ko iegūst novērtējuma dalībnieki, kurus izvirza nozares profesionālās organizācijas.

Balva “Zaļā izcilība” ir vides aizsardzības nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu vides pārvaldībā, kas tiek augstu vērtēta gan Latvijas korporatīvajā vidē, gan arī sabiedrībā. VVD vērtējumā tas vieš cerību, ka valstī pieaug izpratne par Zaļā kursa nozīmību, kas, savukārt, tuvina mūs mērķim par nulles piesārņojumu.

Kopš 2015.gada šo apbalvojumu saņēmušas jau vairāk nekā 80 organizācijas no visas Latvijas, kuras aktīvi rīkojas, lai novērstu savas darbības ietekmes uz vidi riskus, īsteno pasākumus pārejai uz aprites ekonomiku, kā arī nenogurstoši iegulda resursus savu darbinieku vides apziņas veidošanā.

Uz zaļojošu krūmu fona ir novietots galds, uz kura stāv sešas vides aizsardzības balvas "Zaļā izcilība". Pie šī galda ir novietos baneris baltā krāsā, uz kura ar zaļiem burtiem ir rakstīts balvas nosaukums. To papildina Valsts vides dienesta logo.

Šogad izcilākie vides “sargātāji” tiks apbalvoti 11 nominācijās, nosakot labākos no vislabākajiem enerģētikas, lauksaimniecības, mežsaimniecības un kokapstrādes, ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes, ķīmiskās rūpniecības, pārtikas rūpniecības, apstrādes rūpniecības, ūdenssaimniecības, atkritumu apsaimniekošanas un sanācijas, autotransporta remontdarbu, kā arī radiācijas drošības jomās. Atsevišķi tiks godināti arī uzņēmumi, kuri īsteno videi draudzīgu komercdarbību ostās (kravu pārkraušana un uzglabāšana).

Tāpat tiks pasniegta “Zaļā izcilības balva par sadarbību”, kas tika ieviesta pērn. Šogad, vērtējot pretendentus šajā nominācijā, īpaša vērība tiks pievērsta valsts un pašvaldību iestāžu sadarbības kvalitātei gan reģionālā, gan nacionālā mērogā.

Pretendentus vides aizsardzības balvai “Zaļā izcilība 2022” var pieteikt līdz šā gada 20.aprīlim. Tās laureāti tiks godināti šā gada 3.jūnijā, atzīmējot Pasaules vides dienu.

Ar šī novērtējuma nolikumu var iepazīties VVD tīmekļvietnē, kur atrodamas arī pieteikuma veidlapas un informācija par dalībnieku vērtēšanas kritērijiem.