Aicina iesaistīties vispasaules hakatonā, kas meklēs risinājumus cīņai ar Covid-19 sekām

2020. gada 03. aprīlis

No 9. līdz 12. aprīlim notiks pasaules lielākais tiešsaistes hakatons “The Global Hack”, lai palīdzētu Latvijas un citām pasaules valstīm risināt Covid-19 radīto krīzi. Swedbank ir aktīvi iesaistījusies šīs iniciatīvas veidošanā, stimulējot dažādu ekonomikas risinājumu rašanos. Lūdzu informāciju par hakatonu izplatīt InCSR kopienai un aicināt tās biedrus hakatonā piedalīties kā dalībniekiem vai mentoriem, veicinot inovatīvu ideju rašanos krīzes pārvarēšanai.

Par hakatonu

Hakatons jeb tehnoloģiju maratons ir pasākums, kurā noteiktā laika posmā dalībnieki meklē atbildes un risinājumus kādai kopējai problēmai. “The Global Hack” tiks sadalīts 11 tematiskajos virzienos, kas veidoti, vadoties pēc ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Hakatona “The Global Hack” tematiskie virzieni ir: māksla un radošums, reaģēšana krīzes situācijā, ekonomika, izglītība, atbalsts, vide, pārvaldība, veselība un labsajūta, mediji un izklaide, garīgā veselība, kā arī darbs. Katrs tematiskais virziens hakatona laikā norisināsies atsevišķi un tā dalībnieki meklēs risinājumus, lai palīdzētu sabiedrībai izkļūt no Covid-19 radītās krīzes. Īpaši aicinām dot pienesumu ekonomikas tematiskajam virzienam, kura vadītājs hakatonā būs Stīvs Džarvetsons, uzņēmumu Tesla un SpaceX valdes loceklis. Vairāk informācijas: Economy track . Hakatona noslēguma dienā, 12. aprīlī, ikviens varēs uzzināt katra tematiskā virziena rezultātus un galvenos secinājumus.

Kas var piedalīties?

Hakatonā var piedalīties ikviens un, jo lielāks dalībnieku skaits, jo lielāka iespēja atrast unikālus krīzes risinājumus. Tāpēc svarīgi, lai hakatonā piedalītos pēc iespējas vairāk dalībnieku, tostarp no dažādām nozarēm un valstīm. Tieši mazo valstu pieredze, saskaroties ar globālām problēmām, bieži vien palīdz atrast efektīvākos risinājumus. Piemēram, sadarbībā ar Latvijas ārstiem, līdzīgā hakatonā tika rasts risinājums jaunam sejas vairogu dizainam, kas palīdz mazināt inficēšanās ar Covid-19 risku.

Kā piedalīties?

  • Lai piedalītos hakatonā kā komandu mentoram, nepieciešams aizpildīt pieteikuma anketu: ej.uz/economytrack
  • Lai piedalītos hakatonā kā atbalstītājam vai izveidotu komandu ar kolēģiem vai draugiem kopīgu ideju īstenošanai, kas palīdzētu pasaulei, apmeklējiet šo vietni: https://theglobalhack.com/#how-it-works
  • Vairāk informācijas par ekonomikas tematisko virzienu: Economy track
  • Vairāk informācijas par hakatonu: Global Hack

Reģistrācija jau ir pieejama Ideju un izaicinājumu iesniegšana līdz ar reģistrēšanos hakatonam ir atvērta ikvienam līdz 6. aprīlim. Komandu veidošana pieteiktajām idejām notiks no 6. līdz 8. aprīlim. “The Global Hack” hakatons sāksies 9. aprīlī un notiks līdz 11. aprīlim.