Vai Tu uzķersies uz zaļmaldināšanas "meistaru" āķa? Pārbaudi

1/10Ko, Tavuprāt, nozīmē godīga tirdzniecība (fairtrade)?

(tikai viens atbilžu variants)

ZAĻMALDINĀŠANA: iemesli un risinājumi

Zaļmaldināšana ir negodīga komercprakse, kas tiek īstenota divējādi. Pirmajā gadījumā uzņēmums maldina par savu patieso ietekmi uz vidi un patiesajiem iemesliem videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanai, jo tam nav datos balstītu pierādījumu. Savukārt otrajā gadījumā klienti, partneri un pat darbinieki tiek maldināti par darbiem jeb rīcību, kuras patiesībā nav. Līdzšinējā pieredze liecina, ka praksē biežāk izplatīts ir pirmais variants, jo tajā maldināšanas faktu atklāt ir grūtāk.

Lai gan ne visi uzņēmumi zaļmaldināšanu īsteno apzināti, gan vienā, gan otrā gadījumā tās primārais mērķis ir parādīt, ka organizācija ir labāka nekā patiesībā. Kā nekā, konkurences cīņā, kas globalizācijas ietekmē kļūst aizvien sīvāka, atbildīgai rīcībai ir ļoti liela nozīme. Tomēr ir būtiski ņemt vērā, ka jebkura uzņēmuma tēlu stiprina reāli darbi, nevis tukša salmu kulšana, kas ļauj uzkrāt pseido “karmas” punktus. Jo maldināšanas fakta atklāšanas gadījumā tie izšķīst kā putekļi izplatījumā, radot  nopietnus reputācijas riskus.

Ņemot vērā, ka reputācija mūsdienās maksā ļoti dārgi un zaļmaldināšanas sekas agrāk vai vēlāk izjūt visa sabiedrība, ir ļoti svarīga ikviena indivīda iesaiste zaļmaldināšanas prakses mazināšanā. Arī Tu vari palīdzēt:

Kuram profilam atbilsti Tu?

Perfekcionists

Visu zini perfekti un pat palīdzi citiem apgūt ilgtspējas pamatus

Meistars

Zini daudz un Ilgtspēja vijas cauri visai tavai dzīvei

Iesācējs

Esi iesācējs un apņēmības pilns turpināt ceļu uz ilgtspēju

Nezinītis

Nekad nav par vēlu sākt domāt ilgtspējīgi

Vairāk par ilgtspēju

Izpratni par atbildīgu biznesu palīdz veicināt: